Responsive Web Design

Responsive Web Design

STRONY NA KAŻDE URZĄDZENIE

RWD czyli strona na każde urządzenie

Pierwszy raz pojęcie Responsive Web Design pojawiło się w w 2010 roku. RWD(Responsive Web Design), potocznie nazywane znane także jako responsywność, to koncepcja, według której strona jest zoptymalizowana oraz dostępna bez względu na rozmiar urządzenia, na którym jest wyświetlana – od monitorów komputerowych przez laptopy, tablety, a na smartfonach kończąc.

Chodzi tu głównie o łatwość czytania zawartości i stworzenie nawigacji, w której przewijanie, powiększanie czy zmniejszanie zawartości strony będzie ograniczone do minimum.

Ten sposób projektowania stron internetowych został stworzony w odpowiedzi na coraz większy udział urządzeń mobilnych takich jak tablety i smartfony w przeglądaniu stron internetowych.

Dzięki zastosowaniu RWD obecnie nie trzeba już tworzyć dwóch oddzielnych wersji tej samej strony, osobno dla komputerów i urządzeń mobilnych.

Zdecydowana większość nowo powstających stron jest już tworzona w za pomocą RWD, a obecnie istniejące strony często są przestawiane na responsywność przy okazji “odświeżenia” serwisu.