Unique Moments – strona www biura podróży z systemem rezerwacji on-line
Unique Moments – strona www biura podróży z systemem rezerwacji on-line

Firma Unique Moments, specjalizuje się w realizacji wyjazdów do krajów egzotycznych (wyjazdy są często oparte na rejsach międzykontynentalnych).
W ofercie firmy znajdują się takie destynacje jak: Bali, Meksyk, Madagaskar, Sri Lanka, Tajlandia i wiele innych.
Aby w pełni zaprezentować swoja ofertę oraz umożliwić klientom wykup wybranej wycieczki, firma zdecydowała się na stworzenie portalu umożliwiającego rezerwację wyjazdu on-line.

Portal um24.pl to pierwszy w Polsce portal oferujący rezerwację wycieczek on-line dla lotów rejsowych. Obecnie biura podróży działają na zasadzie wykupowania całych lotów (czarter) i sprzedaż wycieczek dla wykupionego lotu.
Taki sposób nie jest możliwy przy oferowaniu wyjazdów spersonalizowanych, odbywających się na lotach rejsowych, czyli wyjazdów takich jakie ma w swojej ofercie Unique Moments.
W wyjazdach, gdzie lwią cześć kosztów stanowi koszt lotu, bardzo ważne jest, aby precyzyjnie wyliczyć koszty wyjazdu na dany dzień.
Postawiliśmy sobie za cel stworzenie systemu rezerwacji, który będzie pozwalał na obliczenie rzeczywistej ceny wyjazdu, przy jednoczesnym generowaniu oferty uwzględniając podane parametry. Jest to o tyle utrudnione, że ceny lotów rejsowych zmieniają się każdego dnia. Dlatego też, system musiał być tak skonstruowany, aby była możliwość pobierania aktualnych cen lotów.

um24.pl - egzotyczne wycieczkia, strona internetowa

Problemy jakie pojawiają się przy konstruowaniu systemów informatycznych dla wyjazdów spersonalizowanych

 • cennik lotów który ma wpływ na koszt ostateczny wyjazdu; ceny lotów zmieniają się każdego dnia i mają znaczący wpływ na ostateczny koszt oferty
 • wyjazdy spersonalizowane to duża ilość możliwych kombinacji
 • udostępnianie generowanych ofert i możliwość składania rezerwacji dla uprawnionych użytkowników (partnerów)

 

Cele jakie ustaliliśmy wraz z firmą Unique Moments przed realizacją projektu:

 • generowanie ofert w oparciu o wprowadzane parametry co oznacza, że oferty nie są wprowadzane poprzez definiowanie każdej z nich z osobna, a jedynie poprzez definiowanie opcji składowych
 • generowanie ofert w czasie rzeczywistym – oznaczało to przygotowanie ofert zgodnie z cennikiem lotu przewidzianym na dany dzień
 • możliwość zarządzania ofertami i tworzenia nawet bardzo skomplikowanych konfiguracji wyjazdów
 • możliwość zarządzania rezerwacjami
 • stworzenie API dla partnerów Unique Moments
 • cały portal miał zostać stworzony w oparciu o RWD(Responsive Web Design)

um24.pl - rezerwacja on-line

Kilkomiesięczna współpraca zaowocowała stworzeniem portalu um24.pl.

Portal um24.pl generuje oferty w czasie rzeczywistym na podstawie pobranych lotów. Lista lotów pobierana jest z systemu GDS(GLobal Distribution System). Dzięki temu, oferta z lotem regularnym, jest precyzyjnie wyliczona. Dodatkowo, klient składając rezerwację oferty, automatycznie rezerwuje lot. Dzięki takiemu mechanizmowi rezerwacji, klient ma pewność, że cena oferty nie ulegnie zmianie.

Portal pobiera loty od dwóch niezależnych systemów GDS. Pierwszy z systemu XFly (http://www.merlinx.pl/xfly.php), drugi z systemu Flightbox (http://flightbox.pl/pl/system-rezerwacji-biletow-lotniczych/). Oba mechanizmy działają równocześnie, konfigurowane są w zależności od kierunku podróży. W razie awarii obu powyższych systemów, portal przełącza się automatycznie na generowanie ofert z wprowadzanych manualnie lotów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, oferty będą zawsze generowane.

Kolejnym bardzo ważnym elementem tworzenia ofert w portalu um24.pl, jest możliwość jak największego spersonalizowania wyjazdu. Zostało to osiągnięte poprzez wprowadzenie bardzo skomplikowanych algorytmów tworzenia oferty. Dzieki temu klient um24.pl, ma do wyboru bardzo wiele opcji pobytu, w rożnych konfiguracjach.

Portal posiada własne API przez które udostępniane są oferty partnerom. Biuro podróży(bądź przedstawiciel), które jest partnerem Unique Moments, może mieć dostęp do ofert generowanych w portalu um24.pl. Poprzez API, partnerzy mogą dokonać rezerwacji wyjazdu oraz sprawdzać status zarezerwowanej oferty.

Dodatkowo, portal um24.pl jest przystosowany do integracji z bardzo popularnym wśród biur podroży, systemem rezerwacji MerlinX.

 

 

um24.pl - stron www z możliwością rezerwacji wycieczki on-line

Portal um24.pl posiada bardzo rozbudowany panel CMS do zarządzania wszystkimi składowymi oferty. Z poziomu CMS’a administrator może min.

 • dodawać kolejne kierunki podróży
 • definiować wszystkie ustawienia związane z nowo dodanym kierunkiem
 • ustawiać  ceny: ubezpieczenia, transferu, cenniki pokoi, dopłaty do wyżywień

Panel administratora posiada rozbudowane narzędzie do kalkulacji/rezerwacji ofert dokonywanych przez pracowników firmy Unique Moments. Automatycznie generowane są pliki PDF, MS WORD z ofertami wyjazdów, potwierdzenia rezerwacji i wszystkie inne dokumenty jakie są potrzebne do zawarcia umowy zakupu wyjazdu.

www.um24.pl

um24.pl - strona internetowa Responsive Web Design