Jak zapewnić sukces swojej stronie www

Jak zapewnić sukces swojej stronie www

PROSTY PRZEPIS NA SUKCES

Wielu klientów agencji interaktywnych, zadaje sobie pytanie: co składa się na popularność strony www? Jest to pytanie na które można udzielić naprawdę obszernej odpowiedzi.
Najogólniej mówiąc na powodzenie strony internetowej, składa się kilka czynników. W naszym artykule omówimy podstawowe z nich:

  • tematyka witryny
  • projekt strony www
  • wykonanie witryny
  • reklama
  • popularność
  • regularność aktualizacji
  • wprowadzanie innowacji

 

Tematyka witryny

Zacznijmy od tematyki witryny. To oczywiste, że wchodząc na rynek z innowacyjnym pomysłem mamy większe szanse na powodzenie niż startując w branży w której konkurencja ma niezwykle mocną pozycję.
Obecnie ciężko jest jednak zacząć biznes od pomysłu który jest zupełnie innowacyjny.
Jeżeli uda nam się wymyślić innowacyjny portal, prawdopodobieństwo naszego sukcesu będzie większe. Ale nie zawsze.
Na popularność witryny składa się wiele czynników więc sama jej tematyka nie zapewni nam od razu dużego grona odbiorców.
Aby osiągnąć sukces, potrzebne jest coś więcej.

Projekt strony internetowej

To kolejny punkt który pozwoli na przyciągniecie uwagi potencjalnego odbiorcy.
Atrakcyjna strona i ciekawe rozwiązania pozwolą na skupienie grona odbiorców, a z czasem, w przypadku gdy na stronie oferujemy do pobrania widgety lub ciekawe pliki, pozwoli na jej szybsze rozpowszechnienie. Dlatego właśnie ciekawy projekt i rozwiązania które planujemy na stronie www są tak ważne.

Projekt graficzny przyciągający uwagę oraz łatwa i szybka obsługa witryny to jej podstawa.
Jeżeli strona będzie atrakcyjna graficznie ale nie będzie zaprojektowana tak, aby nawigacja po niej była intuicyjna, wtedy możemy być pewni, że stracimy przynajmniej cześć odwiedzających, którzy zwyczajnie nie będą umieli poruszać się po naszej stronie www.

Reklama

Popularny slogan „reklama dźwignią handlu” jest jak najbardziej aktualny. Nic nie podniesie popularności naszej witryny tak jak reklama. Oczywiście, to w jaką reklamę zainwestujemy nasze pieniądze zależy od nakładu budżetowego jaki posiadamy oraz tego co chcemy osiągnąć reklamując naszą witrynę.
Jedno jest pewne: skuteczna reklama nie tylko pozwoli naszej stronie www wzbić się na wyżyny popularności. Pozwoli także na promowanie i rozpowszechnianie naszej firmy/marki/osoby.

Popularność

To jak chętnie będzie odwiedzana nasza witryna zależy od tego jak atrakcyjna stała się ona dla użytkowników. Regularne odwiedziny stałych użytkowników oraz ich aktywny udział na stronie www(komentarze, zakupy itp.) będą dodatkowym atutem pozwalającym na przyciągnięcie nowych użytkowników.

Regularność aktualizacji

Tylko często i regularnie aktualizowana witryna jest atrakcyjna dla użytkowników.
Stare i nieaktualne wpisy, banery i treści wiele mówią o właścicielu strony www. Jeżeli nie będziemy dbać o rozwijanie witryny to wkrótce stanie się ona nieatrakcyjna nie tylko dla jej stałych użytkowników ale także dla nowych którzy odwiedzają stronę.

Wprowadzanie innowacji

Obecnie można wprowadzić bardzo ciekawe rozwiązania dotyczące witryn internetowych. Zarówno wszelkie wersje mobilne jak i aplikacje na urządzenia przenośne pozwalają na uatrakcyjnienie witryny. Warto inwestować w rozwój strony www i np. wykonanie jej w wersji mobilnej.
Badania pokazują, że innowacyjne technologie coraz szerzej zdobywają rynek – jest to nowa grupa odbiorców o którą warto zawalczyć.

Podsumowanie

Na sukces strony www składa się wiele czynników. Działanie jednostronne nie zagwarantuje nam sukcesu, dlatego aby rozpowszechnić naszą witrynę warto działać na wielu płaszczyznach.
Użytkownicy stron www, mimo że nie zawsze są to ludzie obeznani z tematyką projektowania stron internetowych oraz najnowszymi trendami, intuicyjnie wiedzą i wyczuwają jeżeli witryna nie jest modernizowana i została pozostawiona bez należytej opieki. I przede wszystkim jeżeli portal nie jest tworzony szczerze i z pasją.